XƏBƏR
12:51

  Avropa Liqasında 43 oyun

Gündəm

Xəbər lenti

Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulacaq.

 

Agyol.az  xəbər verir ki, son oyun günündə 43 qarşılaşma keçiriləcək.

 

Təmsilçilərimizdən "Səbail" Bakıda Rumıniyanın "Universitatya Krayova" klubunu qəbul edəcək, "Neftçi" isə səfərdə Moldova "Sperantsa"sının qonağı olacaq.

 

Bugünkü görüşlərdən ikisi "Səbail" və "Qəbələ" üçün əhəmiyyətlidir. "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) - "Enqordani" (Andorra) cütünün qalibi  II təsnifat mərhələsində "Qəbələ" ilə qarşılaşacaq. "Səbail" mərhələ adlayacağı təqdirdə isə bu gün meydana çıxacaq "Honved" (Macarıstan) - "Jalgiris" (Vilnüs, Litva) cütünün güclüsü ilə üz-üzə gələcək.

 

11 iyul

 

Avropa Liqası

 

I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

 

17:30. "Pünik" (Ermənistan) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya)

 

18:00. "Ordabası" (Qazaxıstan) - "Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan)

 

18:45. "Ventspils" (Latviya) - "Teuta" (Albaniya)

 

19:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - "Makedoniya Gerçe" (Şimali Makedoniya)

 

19:30. "Laçi" (Albaniya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)

 

19:30. AEK (Kipr) - "Petrokub" (Moldova)

 

19:45. "Trans" (Estoniya) - "Buduçnost" (Monteneqro)

 

20:00. "Flora" (Estoniya) - "Radniçki" (Serbiya)

 

20:00. "Kuopio" (Finlandiya) - "Vitebsk" (Belarus)

 

20:00. "Səbail" (Azərbaycan) - "Universitatya" (Rumıniya)

 

20:30. "Baltsan" (Malta) - "Domjale" (Sloveniya)

 

20:30. "Riteryay" (Litva) - "Klaksvik" (Farer adaları)

 

20:30. "Rujomberok" (Slovakiya) - "Levski" (Bolqarıstan)

 

21:00. "Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)

 

21:00. "Brondbü" (Danimarka) - "İnter" (Turku, Finlandiya)

 

21:00. "Debretsen" (Macarıstan) - "Kukesi" (Albaniya)

 

21:00. "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) - "Enqordani" (Andorra)

 

21:00. "Makkabi" (Hayfa, İsrail) - "Mura" (Sloveniya)

 

21:00. "Sperantsa" (Moldova) - "Neftçi" (Azərbaycan)

 

21:00. "Brann" (Norveç) - "Şemrok Rovers" (İrlandiya)

 

21:00. "Jalgiris" (Kaunas, Litva) - "Apollon" (Kipr)

 

21:00. "Kruzaders" (Şimali İrlandiya) - "B-36 Torshavn" (Farer adaları)

 

21:00. "Liepaya" (Latviya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus)

 

21:00. "Malmö" (İsveç) -  "Ballumena" (Şimali İrlandiya)

 

21:00. "Mölde" (Norveç) -  "Reykyavik" (İslandiya)

 

21:00. "Radnik" (Bosniya və Herseqovina) - "Spartak" (Trnava, Slovakiya)

 

21:00. "Şaxtyor" (Soliqorsk, Belarus) - "Hibernian" (Malta)

 

21:30. "Fola Eş" (Lüksemburq) - "Çixura" (Gürcüstan)

 

22:00.  "Konnax" (Uels) - "Kilmarnok" (Şotlandiya)

 

22:00. "Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) - "Riqa" (Latviya)

 

22:30. "Çukariçki" (Serbiya) - "Banants" (Ermənistan)

 

22:30. "Styaua" (Buxarest, Rumıniya) - "Milsami" (Moldova)

 

22:30. "Zeta" (Monteneqro) - "Vidi" (Macarıstan)

 

22:30. "Dunayska Streda" (Slovakiya) - "Krakoviya" (Polşa)

 

22:30. "Europa" (Cəbəllütariq) - "Legiya" (Polşa)

 

22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) - "Rovanyemi" (Finlandiya)

 

22:45. "Kliftonvill" (Şimali İrlandiya) - "Hoqesun" (Norveç)

 

22:45. "Kork Siti" (İrlandiya) - "Proqres" (Lüksemburq)

 

22:45. "Sent-Patriks" (İrlandiya) - "Nörrçöpinq" (İsveç)

 

23:00. "Honved" (Macarıstan) - "Jalgiris" (Vilnüs, Litva)

 

23:00. "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) - "Kayrat" (Qazaxıstan)

 

00:00. "Breydablik" (İslandiya) - "Vaduts" (Lixtenşteyn)

 

00:00. "Styarnan" (İslandiya) - "Levadiya" (Estoniya)

 

10 iyul

 

"Jeness" (Lüksemburq) - "Tobol" (Qazaxıstan) - 0:0

 

9 iyul

 

 "Sent Josefs" (Cəbəllütariq) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 0:4

 

"Qzira" (Malta) - "Hayduk" (Split, Xorvatiya) - 0:2

 

MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - "Titoqrad" (Monteneqro) - 4:0

 

Qeyd edək ki, cavab görüşləri 16 - 18 iyulda keçiriləcək.




  Yayım tarixi :11 Iyul 2019   12:51

 





Xəbərə aid heç bir video mövcud deyil



Ⓒ AĞYOL 2019 - Bütün hüquqlar qorunur .