XƏBƏR
11:28

  “Qarabağ” bu gün AvroLiqada son oyununa çıxır

Gündəm

Xəbər lenti
14 Yanvar 15:13Sabah hava necə olacaq?

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.

Agyol.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi “Qarabağ” sonuncu oyununu keçirəcək. Komandamız səfərdə London “Arsenal”ının qonağı olacaq.

Görüş hər iki komanda üçün formal xarakter daşıyır. Çünki “Qarabağ” qrupdan çıxmaq şansını itirib, “Arsenal” isə qrup birincisi kimi 1/16 finala vəsiqəni təmin edib.

Qrupun digər oyununda “Sportinq” “Vorskla”nı qəbul edəcək.


13 dekabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, 6-cı tur


E qrupu

00:00. 
“Arsenal” (İngiltərə) – “Qarabağ” (Azərbaycan)
Baş hakim:
 Yens Qrabski (Danimarka)
London.
“Emireyts” stadionu

00:00.”Sportinq” (Portuqaliya) – “Vorskla” (Ukrayna)

1.

Arsenal

5

4

1

0

11:2

13

2.

Sportinq

5

3

1

1

10:3

10

3.

Vorskla Poltava

5

1

0

4

4:10

3

4.

Qarabağ

5

1

0

4

2:12

3


***

Qeyd edək ki, Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin son oyun günündə 24 qarşılaşma keçiriləcək və 1/16 finala yüksələcək bütün komandalar bəlli olacaq.



A qrupu

 

00:00. AEK (Kipr) - "Bayer" (Almaniya)

00:00. "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Sürix" (İsveçrə)

1.

Bayer Leverkuzen 

5

3

1

1

11:8

10

2.

Sürix

5

3

0

2

6:5

9

3.

AEK

5

1

2

2

5:7

5

4.

Ludoqorets

5

0

3

2

4:6

3


B qrupu

00:00. "Leypziq" (Almaniya) - "Rusenborq" (Norveç)

00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Zalsburq" (Avstriya)

1.

Salsburg 

5

5

0

0

15:5

15

2.

Seltik

5

3

0

2

5:6

9

3.

Leypsiq

5

2

0

3

8:7

6

4.

Rosenborq

5

0

0

5

3:13

0

 

C qrupu

00:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Bordo" (Fransa)

00:00. "Slaviya" (Çexiya) - "Zenit" (Rusiya)

1.

Zenit

5

3

2

0

6:3

11

2.

Slaviya

5

2

1

2

2:3

7

3.

Kopenhagen

5

1

2

2

3:4

5

4.

Bordo

5

1

1

3

5:6

4


D qrupu

00:00. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə)

00:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Anderlext" (Belçika)

1.

Dinamo  Zagreb

5

4

1

0

11:3

13

2.

Fənərbaxça

5

2

2

1

7:6

8

3.

Spartak Trnava

5

1

1

3

3:7

4

4.

Anderlext

5

0

2

3

2:7

2


E qrupu

00:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Qarabağ" (Azərbacyan)

00:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Vorskla" (Ukrayna)

1.

Arsenal

5

4

1

0

11:2

13

2.

Sportinq